O Háďatech

Jmenuji se Michaela Hložková s jsem mámou tří "jiných" dětí. Mám dvojčata s ADHD a kombinovaným psychoneurologickým postižením a mladšího syna s ADHD a poruchami učení. Projekt Háďata mi ležel v hlavě pár let. Kdybychom měli svépomocnou skupinu, když byly děti malé, mohly jsme si, patrně, spoustu věcí ušetřit. Bohužel, zde tato možnost nebyla a my hledali informace a zkušenosti ostatních na internetu. 

Před pár lety začal můj manžel chodit na lekce klavíru. Ano, dospělý a začal hrát. :) A byl v tom fakt dobrý. No a co čert nechtěl (jak se říká ;) ), jeho učitelka Jan Laubová ze Sun Of Art dělala i muzikoterapie. Tak nějak jsme se potkávaly a míjely, přičemž nám oběma běžela hlavou stejná myšlenka. Na jaře jsem měla telefon od Jany "Poslouchej, co kdybychom rozjeli stejný projekt jako mám já v Neratovicích, vzala bys to?"  Tak nějak nebylo nad čím váhat. Patrně si správně sedly hvězdné konstelace i životní okolnosti, nebo jsme jen ve správný čas na správném místě se správnými lidmi, ale můžeme oficiálně spustit projekt Háďata Neratovice, svépomocnou skupinu pro rodiny "jiných" dětí.

Jak tedy budeme fungovat?

Jak píšeme v našich 5x proč, protože víme, co tyto rodiny potřebují, chceme jim i "jiným" dětem dopřát to, co zažívají "normální" rodiny. Umožníme těmto dětem chodit na kroužky. Rodiče a sourozenci se mohou setkávat na schůzkách svépomocné skupiny. Chceme tak pomoci nejen "jiným" dětem, ale i sourozencům, rodičům, případně prarodičům, protože tu péči si zaslouží a potřebuje celá rodina.

Kroužky

Rodiny zapsané do programu Háďata Neratovice budou moci zapsat děti s diagnózou na kroužek výhodnější cenu. Víme, jaká je zátěž v péči o tyto děti.

Svépomocná skupina

Sami víte, že někdy potřebujete někomu říct, co vás trápí, ale okolí jen kýve hlavou nebo má rady, které nefungují. Nedokáží to pochopit. Tady vás pochopíme. Stejnou možnost chceme dát i sourozencům a  samotným "jiným" dětem.

Být "jiný" je normální

Osobně se k našim dětem chovám jako k dětem které jsou "normální". Jezdíme po různých akcích, chodíme do kina, stanujeme, ale nebylo tomu tak vždy. Řadu akcí jsme museli vynechávat a přitom to bylo hlavně v naší hlavě.  Akce budeme pořádat pro všechny!


Sun of art o.p.s.Svépomocná skupina Háďata Neratovice funguje pod neziskovou organizací Sun of Art o.p.s., stejně jako volno-časové centrum PACKA, které jede souběžně s naší skupinou.